Videoer sæson 2015/2016

I undermenuen til “Kampvideoer” er der links til diverse videoer uploadet til Youtube. Hvis linket ikke virker – klik med højre musetast/Åbn.

Når der er lidt flere videoer tilgængelig, så redigerer vi siden, så at det bliver lettere at finde dem.

2016/2017

Mix Match – se Betina og Steen i kamp mod Hillerød

2015/2016
Ranglisteturneringer
Finale i Runde 7: Olsen-Guldberg
Finale i Runde 8: Samuel-Olsen
3.-4. plads i Runde 8: Steen-Rasmus – slutningen af kampen
Finale i runde 11: Rasmus G-Steen
3.-4. plads i runde 12: Steen-Rasmus O

Ungdom

2016-01-18 – Finale, Mads-Micki

2016-02-08 – Finale Mads-Micki
2016-02-08 – B pulje, Andreas-Mathias
2016-02-08  B pulje, Noah-Jonathan
2016-02-08 – B pulje, Lukas-Mathias

HOLDKAMPE

18-04-2016, Småklip fra gl. serie 4 kampe – Spillestil 😆

17-04-2016, Helsingør-Roskilde 5-8, finale i serie 2
17-04-2016, Helsingør-BSI 8-2, semifinale i serie 2
04-04-2016, Helsingør-AIF 8-2, kvartfinale i serie 2
Kampene på bord 1
Single 1: Marc – Mikki
Single 4: Bjarne-Poul
Single 6: Yael-Mikki
Single 8: Bjarne – Jens O
Double 1: Marc/Bjarne – Mikki/Poul

Kampene på bord 3
Klik her

Træningskamp Østserien-Serie 2 den 30-03-2016

Serie 5: Helsingør-Jægerspris
Per F – Sarah
Jesper H – Sarah
Doublen

Division 1: Vestegnen-Helsingør 3-8

Single 1: Michael Ryding – Frederik Stærk
Single 2: Mikkel Emborg – Frederik Stærk
Single 3: Michael Ryding – Henrik Selmqvist
Single 4: Emil Behrndtz – Rasmus Guldberg
Double 1:
Double 2:
Single 5: Mikkel Emborg – Lars G Hansen
Single 6: Emil Behrndtz – Lars G Hansen
Single 7: Christian Ryding – Rasmus Guldberg
Single 8: Christian Ryding – Henrik Selmqvist
Single 9: Christian Ryding – Frederik Stærk

Division 1: Hillerød-Helsingør

Single 1: David Blomberg (Hillerød) – Frederik Stærk (Helsingør)
Single 2: David Blomberg (Hillerød) – Lars G. Hansen (Helsingør)
Double 1:  Casper Tingleff/Mathias Jensen – Henrik Selmqvist/Frederik Stærk
Single 3: Jesper Møller – Henrik Selmqvist
Single 4: Casper Tingleff (Hillerød) – Henrik Selmqvist (Helsingør)
Returopgør i Helsingør – hele holdkampen

Pigerækken, samling i Hillerød (06-12-2015)
Amalie mod Amager
Doublen mod Hvidovre
Singler mod Hillerød
Ida mod Hvidovre

Serie 2: Helsingør-Hornbæk 12-2 i video på bord 1
Single 1 – Marc-Robert
Single 2 – Henrik-Pia
Single 3 – Yael-Robert
Single 4 – Yael-Pia
Doublen – Per og Henrik
Single 5 – Henrik-Thomas
Single 6 – Marc-Thomas

Østserien: Helsingør-Ballerup 8-6
Single 1 –
Filip-Kasper
Single 2 –
Rasmus-Lars
Single 3
Samuel-Kasper
Single 4 –
Steen-Kasper
Doublen
Single 5
Rasmus-Janne
Single 6– Steen-Lars (slutningen af kampen)

Østserien: Helsingør-Herlev 1-13
Single 1Rasmus-Stefan
Single 2
Marc-Dan
Single 3 – Rasmus-Søren
Single 4 – Rasmus-Dan
Single 5 – Doublen
Kamp 6 – Per-Dan

Yngre drenge B mod Virum
Single: Amalie mod Virum

Junior B i Brøndby
Felix-Kamilla

Theodor-William
Emrullah-William 

Felix-William 
Emrullah-Lukas
Theodor-Lukas
Doublen
Theodor-Kamilla  
Felix-Lukas 
Emrullah-Kamilla
Mesterskaber

SØM 2016 Klasse 2 single: Inger – Mariette
SØM 2016 Klasse 2 double: Per/Henrik – Steen/Anders
SØM 2016 Fra lørdagens kampe – filmet af Torsten Sejr Hansen
SØM 2016 Mixdouble

STÆVNER
Amalie – Vestegnens sommerstævne

Pointstævner

Link til video fra søndagens finalestævne

Stævne 5 kreds 1, del 1 (februar 2016)
Stævne 5 kreds 1, del 2
Stævne 5 kreds 1, del 3
Stævne 5 kreds 1, del 4
Stævne 5 kreds 1, del 5
Stævne 5 kreds 1, del 6

Stævne 1 kreds 1 (november 2015)

Finalestævne, april 2015
Ludvig vinder A-gruppen

Klubmesterskaber

KM 2016
Side med videoer

KM 2010
KM Junior single Samuel J vs Kenneth N

Fra klubben

Yael-Allan
Bo-Allan