NYT BEGYNDERHOLD ONSDAG 16:00-17:30

NYT BEGYNDERHOLD ONSDAG 16:00-17:30 Da træningsholdet for nye spillere fredage kl. 16:30-18:00 er fyldt op, så har vi dannet et nyt hold for begyndere på onsdage. Det betyder dette: · Helt nye medlemmer starter onsdage kl. 16:00-17:30. · Træningsholdet for øvede får derfor ændret deres træningstid om onsdagen til kl. 17:30-19:00 ·

Spillere fra fredagsholdet → Læs mere

Kampe uge 49

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested
03-12-2019 19:30 Serie 2 Kreds 7 Esrum 1 Helsingør 4 2-12
MJ og BS 1 BB og AK 0
04-12-2019 19:30 Serie 1 Kreds 4 Helsingør 3 Stefan 1 8-6
MV KN AK 2  TO 0
04-12-2019 19:30 Østserien Kreds 1 Helsingør 1 Virum 4 8-6

RG 3 RO 2  SJ 1 LH 0

05-12-2019 19:00 Serie 1 Kreds 3 Allerød 2 Helsingør 2 7-7
PK 3, SM 2, YS og HH 1
05-12-2019 19:30 Serie 4 Kreds 19 Helsingør 5 Furesø 6 9-1
PK og RT 3, IJ 2
07-12-2019 13:00 1. division damer 1. division Ballerup 2 Helsingør Amagerhallen
07-12-2019 16:00 1. division damer 1. division Helsingør Roskilde 2 Amagerhallen
08-12-2019 10:00 1. division damer 1. division Københavns BTK Helsingør Amagerhallen
08-12-2019 13:00 1. division damer 1. division Helsingør Sisu/MBK 1 Amagerhallen

1

Kampe uge 48 (3 stk.)

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested
27-11 19:30 Serie 1 Kreds 3 Helsingør 2 Virum 5 3-11
YS og HH 1
27-11 19:30 Serie 2 Kreds 7 Helsingør 4 Ballerup 3 7-7
BS 3, HL, MJ og BB 1
28-11 19:30 Serie 1 Kreds 4 Brønshøj 3 Helsingør 3 3-11
MV 3, TO, PK og KN 2

Holdkampe uge 46+47

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested
13-11-2019 19:30 Østserien Kreds 1 Hillerød GI 4 Helsingør 1 7-7
RG 3, LH og RO 2, SJ 0
14-11-2019 19:00 Østserien Kreds 1 Allerød 1 Helsingør 1 3-11
RG og RO 3, LH 2, SJ 1
17-11-2019 10:00 Dame ungdom Kreds 44 Allerød 1 Helsingør 1 0-5
JH og SA 2
17-11-2019 11:30 Dame ungdom Kreds 44 Amager 1 Helsingør 1 1-4
JH 2, JP 1
19-11-2019 19:00 Serie 1 Kreds 4 Frederiksberg BTK 1 Helsingør 3 11-3
MV 2, KN 1
20-11-2019 19:30 Serie 1 Kreds 3 Helsingør 2 Jægerspris 1 9-5
PK og MV 3
YS 2, SM 1
20-11-2019 19:30 Serie 2 Kreds 7 Helsingør 4 Herlev 7 8-6
BS og MJ 3, HL 1 PKn 0
21-11-2019 19:00 Serie 5 Kreds 25 Helsingør 6 Københavns BTK 10 4-1
JR 2, BN 1
21-11-2019 19:30 Serie 4 Kreds 19 Helsingør 5 Jægerspris 4 6-4
JA og IJ 2, RT 1
21-11-2019 20:30 Serie 5 Kreds 25 Helsingør 6 Gladsaxe 5 4-1
JH 2, JR 1
24-11-2019 10:00 Ungdom o/12 B, kreds 36 Næstved B. 1 Helsingør 1 4-6
LB 3, RS 2. MH 1
24-11-2019 10:00 Ungdom o/12 D, kreds 38 Kvik Næstved 1 Helsingør 2 4-6
ODK og AS 2, KN 1
24-11-2019 12:00 1. division damer 1. division Helsingør Amager 6-5
YS 4, BB og HS 1
24-11-2019 12:00 Ungdom o/12 B, kreds 36 Roskilde 1 Helsingør 1 4-6
LB 3, RS 2. MH 1
24-11-2019 12:00 Ungdom o/12 D, kreds 38 Roskilde 3 Helsingør 2 7-3
ODK, AS og SØ 1

Pigesamling hos Amager BTK

De 6 hold: Roskilde, Greve, 2xAmager, Helsingør og Allerød. (klik på billedet)

Link til billederne 

Vores pigehold startede turneringen i pigerækken med 2 sejre hos Amager BTK.

Allerød-Helsingør 0-5
Julie H og Sabine spillede singlerne og Julie P spillede doublen med Julie H. Julie startede med en 3-0 sejr over Emma, mens Sabine vandt 3-1 over Marie. I doublen havde 2 x Julie ikke problemer med Allerød pigerne og vandt 3-0.
Holdkampens tætteste kamp stod mellem Sabine og Emma, den gik over 5 sæt. Sabine kom bagud 1-2, men havde så læst sin modstander og vandt de to sidste sæt 11-5 11-2. Julie sluttede af med i klar 3-0 sejr. → Læs mere

1 2 3 119