Holdkampe 22/2-28/1.

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested
22-01-2018 19:00 Serie 3 Kreds 13 Dalby  2 Helsingør 5 Solbakkehallen
22-01-2018 19:30 Serie 4 Kreds 21 Frederiksberg BTK 3 Helsingør 6 Mariendalshallen
24-01-2018 19:30 Serie 1 Kreds 4 Helsingør 2 CIK 2 Hjemme
24-01-2018 19:30 Serie 2 Kreds 7 Helsingør 4 Kildeskoven 2 Hjemme
25-01-2018 19:00 Serie 1 Kreds 3 Frederiksværk 1 Helsingør 3 Arresø Skole
25-01-2018 19:00 Østserien Kreds 1 CIK 1 Helsingør 1 Hjemme
27-01-2018 10:00 Veteran 40 1. division Frederiksberg BM Helsingør Skensved-Hallen
27-01-2018 10:00 Veteran 50 Ned slutspil Triton 1 Helsingør Kignæshallen
27-01-2018 13:30 Veteran 40 1. division Helsingør Bornholms BTK Skensved-Hallen
27-01-2018 13:30 Veteran 50 Ned slutspil Helsingør Viby Kignæshallen

Hjemmekampene i denne uge – 15-21 januar.

Dato Tid Række Hjemmehold Udehold Resultater og Spillested
17-01-2018 19:00 Serie 1 Københavns BTK 4 Helsingør 2 8-6
17-01-2018 19:30 Serie 1 Helsingør 3 Allerød 2 7-7
17-01-2018 19:30 Serie 2 Hillerød GI 7 Helsingør 4 5-9
17-01-2018 19:30 Serie 5 Jægerspris 6 Helsingør 8 2-3
17-01-2018 19:30 Østserien Helsingør 1 Amager 3 7-7
17-01-2018 20:45 Serie 5 Ballerup 5 Helsingør 8 5-0
18-01-2018 19:30 Serie 3 Helsingør 5 Hillerød GI 8 7-3
18-01-2018 19:30 Serie 4 Helsingør 6 Furesø 5 2-8
20-01-2018 10:00 Veteran 40 Haslev 1 Helsingør 2 1-4
20-01-2018 11:30 Veteran 40 AIF 1 Helsingør 2 5-0
20-01-2018 13:00 Elitedivisionen damer Helsingør Hillerød GI 0-6
20-01-2018 13:00 1. division damer Helsingør 2 Fredensborg 3-7
21-01-2018 10:00 Herre ungdom over 12 år Helsingør 1 Amager 1 9-1
21-01-2018 10:00 Herre ungdom over 12 år Holme Olstrup 1 Helsingør 2 3-7
21-01-2018 12:00 Herre ungdom over 12 år Helsingør 1 Hvidovre 1
21-01-2018 12:00 Herre ungdom over 12 år AF Sorø BTK 1 Helsingør 2

1. runde i 2018 + weekendkampe 20./21. januar hjemme

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested
10-01-2018 19:30 Serie 1 Kreds 3 Virum 5 Helsingør 3 11-3
Jakob 1 + 2 doubler
10-01-2018 19:30 Serie 1 Kreds 4 Helsingør 2 Herlev 5 8-6
Henrik og Per 3, Yael 1, Magnus 0 + 1 double
10-01-2018 19:30 Serie 2 Kreds 7 Helsingør 4 Furesø 2 4-10
Mads 2, Asger og Kenneth 1
10-01-2018 19:30 Serie 3 Kreds 13 Herlev 10 Helsingør 5 5-5
Henrik Hj. og Michael 2, Roald 0
+ doublen
10-01-2018 19:30 Serie 4 Kreds 21 Hillerød GI 10 Helsingør 6 5-5
Inger 2, Jørn og Peter 1+ doublen
11-01-2018 19:30 Østserien Kreds 1 Herlev 3 Helsingør 1 9-5
Rasmus G 3, Lars 1 + 1 double.

Ugens kampe

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested
12-12-2017 19:30 Serie 1 Kreds 3 Brønshøj 6 Helsingør 3 5-9
Torben 0, Peter 3, Jakob 2, Bjarne 3 + 1 double
13-12-2017 19:00 Østserien Kreds 1 Greve 1 Helsingør 1 5-9
13-12-2017 19:30 Serie 2 Kreds 7 Helsingør 4 Herlev 7 8-6
Søren 2, Asger 2, Kenneth 1, Magnus 1 + 2 doubler
14-12-2017 19:00 Serie 5 Kreds 26 Helsingør 8 Furesø 7 4-1
Per 2, Jesper 1 + doublen
14-12-2017 20:15 Serie 5 Kreds 26 Ballerup 5 Helsingør 8 3-2
Michael 1, Per 0 + doublen
16-12-2017 10:00 Ungdom o/12 år B, kreds 37 Roskilde 2 Helsingør 1 4-6
Mads og Andreas 2, Amalie 1 + doublen
1 2 3 103