Holdkampe uge 41

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
08-10-2018 19:30 Østserien Kreds 1 Kildeskoven 1 Helsingør 1 Kildeskovshallen 4-10
10-10-2018 19:30 Serie 1 Kreds 3 Hillerød GI 6 Helsingør 3 FrederiksborgCentret 10-4
10-10-2018 19:30 Serie 1 Kreds 4 Helsingør 2 Greve 3 Familiecentret Løvdal 10-4
10-10-2018 19:30 Serie 2 Kreds 7 Helsingør 4 Furesø 3 Familiecentret Løvdal 8-6
10-10-2018 19:30 Serie 4 Kreds 20 Hakoah 3 Helsingør 6 Hillerødgade Bad og Hal 2-8
11-10-2018 19:30 Serie 3 Kreds 13 Helsingør 5 Fredensborg 2 Familiecentret Løvdal 6-4
11-10-2018 19:30 Serie 4 Kreds 19 Helsingør 7 Furesø 5 Familiecentret Løvdal 4-6

Klik på “Holdturneringen” i topmenuen og finde det hold, du vil se detaljerne for.

Vores holdkampe denne uge

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
02-10-2018 19:00 Serie 2 Kreds 7 Allerød 4 Helsingør 4 Lillerød-Hal 4 6-8
02-10-2018 19:00 Serie 3 Kreds 13 Frederiksværk 3 Helsingør 5 Arresø Skole 6-4
02-10-2018 19:30 Serie 1 Kreds 4 Herlev 6 Helsingør 2 Kildegårdskolen Vest 3-11
02-10-2018 19:30 Serie 4 Kreds 20 Helsingør 6 Fredensborg 4 Familiecentret Løvdal 4-6
03-10-2018 19:30 Serie 1 Kreds 3 Helsingør 3 Gladsaxe 1 Familiecentret Løvdal 4-10
03-10-2018 19:30 Serie 1 Kreds 4 Helsingør 2 Brønshøj 5 Grøndal MultiCenter 6-8
03-10-2018 19:30 Serie 4 Kreds 19 Hillerød GI 10 Helsingør 7 FrederiksborgCentret 3-7
03-10-2018 19:30 Østserien Kreds 1 Helsingør 1 Allerød 1 Familiecentret Løvdal 10-4
05-10-2018 19:00 Serie 2 Kreds 7 Helsingør 4 Fredensborg 1 Familiecentret Løvdal 12-2
06-10-2018 13:00 1. division damer Pulje 2 Fredensborg Helsingør Amagerhallen 4-6
06-10-2018 16:00 1. division damer Pulje 2 Silkeborg BTK Helsingør Amagerhallen 6-4
07-10-2018 10:00 1. division damer Pulje 2 Helsingør Ballerup 2 Amagerhallen 3-7
07-10-2018 13:00 1. division damer Pulje 2 Horsens Helsingør Amagerhallen 3-7

Træningsturneringen

Finalespillet i serie 2

HBTK havde 3 hold med i træningsturneringen, to af holdene nåede finale spillet.

Serie 1 holdet mødte Nykøbing Falster i finalen og efter en tæt kamp vandt modstanderne 8-6. Men da de stillede op med en ulovlig spiller, så blev hans kampe trukket ud og resultatet blev så sejr til HBTK. → Læs mere

Holdturneringen, runde 1

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Resultat
24-09-2018 19:00 Østserien Kreds 1 Amager 4 Helsingør 1 7-7
26-09-2018 19:30 Finale – t-turnering, S2 Finale Helsingør Furesø 1 6-7
sæt 23-27
27-09-2018 19:00 Serie 4 Kreds 20 Stefan 3 Helsingør 6 7-3
27-09-2018 19:30 Serie 1 Kreds 3 Herlev 5 Helsingør 3 9-5
27-09-2018 19:30 Serie 3 Kreds 13 Helsingør 5 Allerød 5 7-3
27-09-2018 19:30 Serie 4 Kreds 19 Helsingør 7 Jægerspris 4 3-7
1 2 3 4 110