Kampe uge 48 (3 stk.)

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested
27-11 19:30 Serie 1 Kreds 3 Helsingør 2 Virum 5 3-11
YS og HH 1
27-11 19:30 Serie 2 Kreds 7 Helsingør 4 Ballerup 3 7-7
BS 3, HL, MJ og BB 1
28-11 19:30 Serie 1 Kreds 4 Brønshøj 3 Helsingør 3 3-11
MV 3, TO, PK og KN 2

Holdkampe uge 46+47

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested
13-11-2019 19:30 Østserien Kreds 1 Hillerød GI 4 Helsingør 1 7-7
RG 3, LH og RO 2, SJ 0
14-11-2019 19:00 Østserien Kreds 1 Allerød 1 Helsingør 1 3-11
RG og RO 3, LH 2, SJ 1
17-11-2019 10:00 Dame ungdom Kreds 44 Allerød 1 Helsingør 1 0-5
JH og SA 2
17-11-2019 11:30 Dame ungdom Kreds 44 Amager 1 Helsingør 1 1-4
JH 2, JP 1
19-11-2019 19:00 Serie 1 Kreds 4 Frederiksberg BTK 1 Helsingør 3 11-3
MV 2, KN 1
20-11-2019 19:30 Serie 1 Kreds 3 Helsingør 2 Jægerspris 1 9-5
PK og MV 3
YS 2, SM 1
20-11-2019 19:30 Serie 2 Kreds 7 Helsingør 4 Herlev 7 8-6
BS og MJ 3, HL 1 PKn 0
21-11-2019 19:00 Serie 5 Kreds 25 Helsingør 6 Københavns BTK 10 4-1
JR 2, BN 1
21-11-2019 19:30 Serie 4 Kreds 19 Helsingør 5 Jægerspris 4 6-4
JA og IJ 2, RT 1
21-11-2019 20:30 Serie 5 Kreds 25 Helsingør 6 Gladsaxe 5 4-1
JH 2, JR 1
24-11-2019 10:00 Ungdom o/12 B, kreds 36 Næstved B. 1 Helsingør 1 4-6
LB 3, RS 2. MH 1
24-11-2019 10:00 Ungdom o/12 D, kreds 38 Kvik Næstved 1 Helsingør 2 4-6
ODK og AS 2, KN 1
24-11-2019 12:00 1. division damer 1. division Helsingør Amager 6-5
YS 4, BB og HS 1
24-11-2019 12:00 Ungdom o/12 B, kreds 36 Roskilde 1 Helsingør 1 4-6
LB 3, RS 2. MH 1
24-11-2019 12:00 Ungdom o/12 D, kreds 38 Roskilde 3 Helsingør 2 7-3
ODK, AS og SØ 1

Pigesamling hos Amager BTK

De 6 hold: Roskilde, Greve, 2xAmager, Helsingør og Allerød. (klik på billedet)

Link til billederne 

Vores pigehold startede turneringen i pigerækken med 2 sejre hos Amager BTK.

Allerød-Helsingør 0-5
Julie H og Sabine spillede singlerne og Julie P spillede doublen med Julie H. Julie startede med en 3-0 sejr over Emma, mens Sabine vandt 3-1 over Marie. I doublen havde 2 x Julie ikke problemer med Allerød pigerne og vandt 3-0.
Holdkampens tætteste kamp stod mellem Sabine og Emma, den gik over 5 sæt. Sabine kom bagud 1-2, men havde så læst sin modstander og vandt de to sidste sæt 11-5 11-2. Julie sluttede af med i klar 3-0 sejr. → Læs mere

Holdkampe uge 46

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested
04-11-2019 19:00 Serie 1 Kreds 3 Furesø 1 Helsingør 2 7-7
PK og SM 2, YS og JF 1
05-11-2019 19:00 Serie 2 Kreds 7 Team Egedal 2 Helsingør 4 2-12
AK og BS 3, TO og HL 2
05-11-2019 19:45 Serie 4 Kreds 19 Fredensborg 3 Helsingør 5 4-6
PKn og IJ 2
RT 1
06-11-2019 19:30 Serie 1 Kreds 4 Helsingør 3 Amager 5 10-4
MV og KN 3, TO 2, AH 0 (3 5-sætter)
09-11-2019 11:00 Ungdom o/12 B, kreds 36 Helsingør 1 Slangerup 1 8-2
LB og RS 3, MH 2
09-11-2019 13:00 Ungdom o/12 B, kreds 36 Helsingør 1 Bornholms BTK 1 5-5
LB 2, RS og MH 1
10-11-2019 09:30 Ungdom o/12 D, kreds 38 Slangerup 2 Helsingør 2 1-9
ODK og SØ 3, KN 2
10-11-2019 11:30 Ungdom o/12 D, kreds 38 Brønshøj 1 Helsingør 2 2-8
ODK og AS 3, SØ 2
1 2 3 4 5 121