Holdkampe uge 46+47

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested
13-11-2019 19:30 Østserien Kreds 1 Hillerød GI 4 Helsingør 1 FrederiksborgCentret
14-11-2019 19:00 Østserien Kreds 1 Allerød 1 Helsingør 1 Lillerød-Hal 4
17-11-2019 10:00 Dame ungdom Kreds 44 Allerød 1 Helsingør 1 Amagerhallen
17-11-2019 11:30 Dame ungdom Kreds 44 Amager 1 Helsingør 1 Amagerhallen
19-11-2019 19:00 Serie 1 Kreds 4 Frederiksberg BTK 1 Helsingør 3 Mariendalshallen
20-11-2019 19:30 Serie 1 Kreds 3 Helsingør 2 Jægerspris 1 Hjemme
20-11-2019 19:30 Serie 2 Kreds 7 Helsingør 4 Herlev 7 Hjemme
21-11-2019 19:00 Serie 5 Kreds 25 Helsingør 6 Københavns BTK 10 Farum Arena, Hal 5
21-11-2019 19:30 Serie 4 Kreds 19 Helsingør 5 Jægerspris 4 Hjemme
21-11-2019 20:30 Serie 5 Kreds 25 Helsingør 6 Gladsaxe 5 Farum Arena, Hal 5
24-11-2019 10:00 Undgom o/12 B, kreds 36 Næstved B. 1 Helsingør 1 Idrættens Hus Roskilde, 1. sal
24-11-2019 10:00 Undgom o/12 D, kreds 38 Kvik Næstved 1 Helsingør 2 Idrættens Hus Roskilde, 1. sal
24-11-2019 12:00 1. division damer 1. division Helsingør Amager Hjemme
24-11-2019 12:00 Undgom o/12 B, kreds 36 Roskilde 1 Helsingør 1 Idrættens Hus Roskilde, 1. sal
24-11-2019 12:00 Undgom o/12 D, kreds 38 Roskilde 3 Helsingør 2 Idrættens Hus Roskilde, 1. sal

Holdkampe uge 46

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested
04-11-2019 19:00 Serie 1 Kreds 3 Furesø 1 Helsingør 2 7-7
PK og SM 2, YS og JF 1
05-11-2019 19:00 Serie 2 Kreds 7 Team Egedal 2 Helsingør 4 2-12
AK og BS 3, TO og HL 2
05-11-2019 19:45 Serie 4 Kreds 19 Fredensborg 3 Helsingør 5 4-6
PKn og IJ 2
RT 1
06-11-2019 19:30 Serie 1 Kreds 4 Helsingør 3 Amager 5 10-4
MV og KN 3, TO 2, AH 0 (3 5-sætter)
09-11-2019 11:00 Ungdom o/12 B, kreds 36 Helsingør 1 Slangerup 1 8-2
LB og RS 3, MH 2
09-11-2019 13:00 Ungdom o/12 B, kreds 36 Helsingør 1 Bornholms BTK 1 5-5
LB 2, RS og MH 1
10-11-2019 09:30 Ungdom o/12 D, kreds 38 Slangerup 2 Helsingør 2 1-9
ODK og SØ 3, KN 2
10-11-2019 11:30 Ungdom o/12 D, kreds 38 Brønshøj 1 Helsingør 2 2-8
ODK og AS 3, SØ 2

Kampene i uge 45

2. holdet sidder over i denne uge!

30-10-2019 19:30 Østserien Kreds 1 Hvidovre Bordtennis 2 Helsingør 1 8-6
RO 3, LH 2, SJ 1, PK 0
30-10-2019 19:30 Serie 2 Kreds 7 Helsingør 4 Hillerød GI 7 7-7
AK 3, HL 2, BB 1, MN 0
30-10-2019 19:30 Serie 4 Kreds 19 Hillerød GI 9 Helsingør 5 5-5
RT og PKn 2, IJ 1
31-10-2019 19:00 Serie 1 Kreds 4 DTU 1 Helsingør 3 9-5
SM og AH 2, KN 1, MJ 0

Kampene i uge 44

23-10-2019 19:30 Serie 1 Kreds 4 Helsingør 3 Gladsaxe 1 5-9
AH 2, TO og SM 1, KN 0
23-10-2019 19:30 Serie 2 Kreds 7 Brønshøj 6 Helsingør 4 2-12
HL og AK 3, BS og BB 2
23-10-2019 19:30 Østserien Kreds 1 Helsingør 1 Fr.værk 1 12-2
RO, RG, SJ 3 og LH 2
24-10-2019 19:30 Serie 1 Kreds 3 Team Egedal 1 Helsingør 2 4-10
PK og YS 3, MV 2, PS 0
24-10-2019 19:30 Serie 4 Kreds 19 Helsingør 5 Allerød 7 4-6
IJ 2, PK 1, JA 0

Østserien – 3 og 4.. sejr på stribe

Lars vs Benjamin

Helsingør-Amager 10-4

Se billederne

Næste kamp spilles på onsdag kl. 19:30 mod Frederiksværk.

Østserien
Førsteholdet er inde i en god stime, hvor det har vundet de 4 første kampe.
I hjemmekampen mod Amager BTK fik Helsingør en god start og bragte sig foran 3-1 i første singlerunde. Det blev til sejre til Rasmusserne Olsen og Guldberg samt Lars Hansen, mens Steen Jørgensen måtte lægge ryg til et 1-3 nederlag mod Michael Rigmond.
Derefter fulgte fire tætte kampe over 5 sæt. Rasmus G og Lars vandt deres kampe, mens Steen og Rasmus O måtte nøjes med at være tæt på.
I doublerne vandt de to hold en sejr hver, hvorefter stillingen inden sidste singlerunde var 6-4 til hjemmeholdet. Helsingør spillerne strammede grebet om spillet og de vandt alle deres sidste singlekampe, så slutsejren blev på 10-4. → Læs mere

1 2 3 110