Holdkampe i uge 49

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
03-12-2018 19:00 Serie 4 Kreds 20 Helsingør 6 Dalby 1 Hjemme  3-7
05-12-2018 19:30 Serie 1 Kreds 3 Helsingør 3 Virum 5 Hjemme 8-6
05-12-2018 19:30 Østserien Kreds 1 Helsingør 1 Ballerup 2 Hjemme 10-4
06-12-2018 19:30 Serie 1 Kreds 4 Stefan 1 Helsingør 2 Grøndalcentret 8-6
06-12-2018 19:30 Serie 3 Kreds 13 Helsingør 5 Hillerød GI 9 Hjemme 9-1

Butterfly Amicus Advance – ​”Robert”

Så er “Robert” kommet tilbage fra Butterfly´s tekniske afdeling i Tyskland. Desværre var “tænderne”, der sidder på det stik der forbinder kontrol enheden til selve robotten knækket, hvilket hurtigt resulterer i at robotten holder op med at virke. Derfor – til alle nye, såvel som gamle brugere af bordtennis robotten, vær venligst EKSTRA opmærksomme når I monterer stikket i både kontrol enheden og i selve robotten, da tænderne i stikkene som sagt meget nemt bøjer og knækker.

Ugens Holdkampe

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
27-11-2018 19:00 Østserien Kreds 1 Frederiksberg BM 1 Helsingør 1 Mariendalshallen 5-9
28-11-2018 19:30 Serie 1 Kreds 4 Helsingør 2 Frederiksberg BTK 1 Hjemme 6-8
28-11-2018 19:30 Serie 2 Kreds 7 Helsingør 4 Frederiksværk 2 Hjemme 11-3
28-11-2018 19:30 Serie 3 Kreds 13 Kildeskoven 4 Helsingør 5 Kildeskovshallen 6-4
29-11-2018 19:00 Serie 1 Kreds 3 DTU 1 Helsingør 3 Danmarks Tekniske Universitet 13-1
29-11-2018 19:00 Serie 4 Kreds 19 Allerød 6 Helsingør 7 Lillerød-Hal 4 7-3
01-12-2018 09:30 Ungdom under 12 år B, kreds 42 Helsingør 1 Amager 3 Slangerup Idræts- og Kulturcenter 5-5
01-12-2018 10:00 Ungdom over 12 år A, kreds 36 Helsingør 1 Ejby BTK 1 FrederiksborgCentret 6-4
01-12-2018 11:30 Ungdom under 12 år B, kreds 42 Helsingør 1 Amager 4 Slangerup Idræts- og Kulturcenter 10-0
01-12-2018 12:00 Ungdom over 12 år A, kreds 36 Helsingør 1 Virum 1 FrederiksborgCentret 5-5

Ugens holdkampe – ØBTU

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Resultat
20-11-2018 19:30 Serie 2 Kreds 7 Brønshøj 6 Helsingør 4 6-8
21-11-2018 19:30 Serie 1 Kreds 3 Helsingør 3 Frederiksværk 1 2-12
21-11-2018 19:30 Serie 1 Kreds 4 Københavns BTK 3 Helsingør 2 14-0
21-11-2018 19:30 Østserien Kreds 1 Helsingør 1 Greve 2 13-1
22-11-2018 19:30 Serie 3 Kreds 13 Helsingør 5 Furesø 4 8-2
23-11-2018 18:30 Serie 4 Kreds 20 Frederiksberg BTK 5 Helsingør 6 7-3

Holdkampe denne uge

Dato Tid Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested
05-11-2018 19:00 Serie 4 Kreds 20 Helsingør 6 Cito 2 9-1
06-11-2018 19:30 Serie 3 Kreds 13 Jægerspris 3 Helsingør 5 7-3
07-11-2018 19:30 Serie 1 Kreds 3 Helsingør 3 Allerød 3 8-6
07-11-2018 19:30 Østserien Kreds 1 Helsingør 1 Jægerspris 1 13-1
08-11-2018 19:00 Serie 1 Kreds 4 CIK 1 Helsingør 2 8-6
08-11-2018 19:30 Serie 4 Kreds 19 Slangerup 1 Helsingør 7 5-5
10-11-2018 13:00 1. division Pulje 2 Helsingør Silkeborg BTK 7-3
10-11-2018 16:00 1. division Pulje 2 Helsingør Fredensborg 10-0
11-11-2018 10:00 1. division Pulje 2 Hillerød GI 2 Helsingør 4-6

Damerne kvalificerede sig til medaljeslutspillet.

1 2 3 4 103